خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

200 میلیارد تومان خسارت به لرستان در پی سیل اخیر

   

  به گزارش بحران نیوز، دکتر محمد باقر نوبخت در جلسه ستاد مدیریت بحران لرستان در کوهدشت با تاکید بر اینکه در اثرآب گرفتگی بخشی از کسب و کار و اموال مردم به شدت آسیب دیده است گفت: باید به سرعت این شرایط به حالت عادی برگردد.

  وی باانتقاد از ضعف زیرساخت های عمرانی لرستان گفت: این چه زیرساختی است که با یک سیل و بارندگی اینگونه مردم به زحمت می افتند؟!

  رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با تاکید بر لزوم ارزیابی کارشناسی طرح های زیرساختی گفت: به رغم اینکه دولت با مشکلات مالی مواجه است اما تمام تلاش ما این است که بخشی از خسارات مردم را از محل اعتبارات مدیریت بحران پرداخت کنیم.

  دکتر نوبخت با بیان اینکه صد درصد اعتبارات لرستان را امسال پرداخت می کنیم، یادآور شد: به همه دستگاه ها ماموریت می دهم خسارت های وارد شده به زیرساخت های عمرانی لرستان را برآورد کنند تا در بودجه امسال و سال آینده تامین کنیم.

  رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور افزود: گزارش خسارت سیل به لرستان را به رئیس جمهور و هیات دولت ارائه خواهیم کرد و همچنین تنخواهی را در اختیار استاندار لرستان قرار خواهیم داد که بخشی به صورت بلا عوض وبخشی به صورت تسهیلات ارزان قیمت در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

  وی گفت: در کنار این تلاش می کنیم پس از برآورد خسارت های وارد شده به زیرساخت های لرستان، برای تامین اعتبار و بهسازی آنها اقدام کنیم.

  دکتر نوبخت همچنین بر حل مشکل آب، برق و راه روستاهای آسیب دیده استان در اسرع وقت تاکید کرد و گفت: خرسند نیستم که به نمایندگی از رئیس جمهوری در حال انجام ماموریتی هستم که شاهد آلام مردم باشم،خیلی خوب بود در افتتاح پروژه ها به استان سفرمی کردم و مردم را شادمان می دیدم.

  وی گفت: خسارت جانی که برای 3 نفر از شهروندان پیش آمده و مشکلاتی که برای کسبه در بازار و مردم در خانه هایشان ایجاد شده است موجب تالم است.

  دکتر نوبخت گفت: باید به فوریت آب گرفتگی معابر با همکاری بخش خصوصی رفع شود و به بنیاد مسکن ابلاغ شده است که به فوریت به خسارت های وارد شده به واحد های مسکونی و تجاری رسیدگی شود.

  وی گفت در نخستین جلسه آتی هیات دولت که یکشنبه برگزار می شود برآورد خسارت های وارد شده به لرستان را ارائه خواهم داد تا نسبت به اختصاص تنخواه رسیدگی شود.

  مهندس هوشنگ بازوند استاندار لرستان نیز در این جلسه گفت: سیلاب اخیر بالغ بر 200 میلیارد تومان خسارت در استان به همراه داشته است.

  وی افزود: سیل اخیر به دو هزار واحد مسکونی خسارات عمده‌ای وارد کرده است.

  وی ادامه داد: حدود 600 کیلومتر از راه‌های استان نیز دچار خسارت شده و راه ارتباطی 65 روستا نیز قطع شده است.

  استاندار لرستان با بیان اینکه برق 58 روستا قطع شده بود، اضافه کرد: طی ساعات اخیر 38 روستا برق‌شان قطع شده است و تا صبح یکشنبه برق و آب کلیه روستاهای خسارت دیده وصل خواهد شد.

  بازوند خسارات وارده به واحدهای مسکونی و تجاری استان در این سیلاب را عددی بالغ بر 200 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: کوهدشت یکی از شهرهایی است که به شدت دچار معضل بیکاری است. در این شهر کمترین صنعت بزرگ دیده می‌شود و سد معشوره می‌تواند بخشی از مشکلات بیکاری و اقتصادی آن را برطرف کند.


  این مطلب تا کنون 16 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : خسارت ,لرستان ,مردم ,استان ,کنیم ,بخشی ,دکتر نوبخت ,استاندار لرستان ,میلیارد تومان ,بیان اینکه ,هیات دولت ,رئیس سازمان مدیریت ,
  200 میلیارد تومان خسارت به لرستان در پی سیل اخیر

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر